Askerde Gönüllülük ve İçtenlik

0
823

Askere gidenlere bazıları, “aman ha hiçbir şeye gönüllü olma, ne görev verirlerse onu yap, ne bir eksik ne bir fazla!” der. Kimileri de sahip olduğu yeteneklerden, olanaklardan, başkalarının faydalanmasını pek istemez.

Ama bu tavsiye gönlü güzel olanlarda, sevgi dolu olanlarda pek çalışmaz. Ülkemizin dört bir yanından gelmişlerdir asker ocağına.. Tanımaz kimse diğerini önceden.. Memleketler ayrı. .meslekler ayrıdır.. Dertler ayrı, meraklar farklıdır.. ANCAK Gönüller birdir, sevgiler aynıdır.. işte bu içtenlikle tanış olunur, arkadaş olunur.. Hiç bitmeyen bir arkadaşlıktır; Asker Arkadaşlığı.. Askerlik süreleri değişir ama beraber yaşanılan anılar ömür boyu sürer, bitmez..

Asker ocağına, peygamber ocağı da derler, devlet baba kucağı da. Orada kurulan dostluklar vatan borcu için gönüllerini birleştirenlerin dostluğudur, kutsaldır.

Kadıköylü Murat, Öğüm Söğütlü Memet’e, Çankayalı Kemal Telçekerli Nuri’ye okuma yazma öğretir, GÖNÜLLÜ ve İÇTEN.

Çorlulu motor ustası Ömer Damallı Mustafa ile Nizipli Ökkeş ve Tekirli Hüseyinle konuşa konuşa beraber nasıl bir atölye kurabileceklerini planlar… GÖNÜLLÜ ve İÇTEN.

İnebolulu Özkan ile Anamurlu Hasan balıkçılıkta biribirlerine destek olmağa farklı yöntemleri paylaşmaya karar verirler.. GÖNÜLLÜ ve İÇTEN.

Çayelinde Temelin düğününe Bigalı İhsan, İğneadalı Turan, Batmanlı Şıho, Çataklı Zafer, Kamanlı Melih, Zaralı Rahim, Dadaşköylü Nazım katılır, Dörtyollu Ferhat ile Çemişkezekli Cihan sağdıç olur..GÖNÜLLÜ ve İÇTEN…

Örnekler uzar gider…Bu tür anıları olanları bizimle paylaşmaya çağırıyorum… Askerlikteki karşılıksız kurulan dostluklarınızı ve yaptığınız işleri paylaşın bizimle…

Gönüllü Platformu yazarı Em. Tüm General Tarık Özkut Kimdir?
Tümgeneral Tarık ÖZKUT ; GATA HAYDARPAŞA EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ Komutanlığından Ağustos 2015’te emekli olmuş, OKAN Ünivesitesinde Sağlık Yönetimi Doktora Öğrencisi, ADD Bilim Danışma Kurulu, TEMA, ÇYDD, Büyük Kulüp Üyesi, Marmara Yelken Kulübü Başdanışmanıdır. İnal AYDINOĞLU’nun peşinden GÖNÜLLÜ PLATFORMU’na katılmış, bir gönüllüdür.

YORUM BIRAK