Göz Nurunu Koruma Vakfı

0
1721

Hedefi “Göz Sağlığı” olan Vakfı 1984 yılında “Erken Teşhis”, “Doğru ve Etkin Tedavi” ve “Halkı Bilinçlendirmek” için sonradan olma körlükle savaşmak amacıyla hayırseverler tarafından kuruldu.

Erken teşhis, kişinin çocukluk yıllarında sağlanır. Kar amacı gütmeyen vakıf, kurulduğu günden itibaren erken teşhis amacıyla okullarda göz taramaları gerçekleştirildi. Göz kusuru tespit edilen öğrencilerin tedavi imkanları sağlandı. Taramalar, halka bilgi vermek ve hizmet etmek amacıyla mahalle, köy ve işyerlerinde de gerçekleştirildi.

Akademik düşünce ve erken teşhiste doğru tedavi için Glokom (Göz Tansiyonu, Görme alanı, OCT), Şaşılık, Çocuk göz sağlığı, Katarakt (FAKO ve Femtosaniye Lazer Fako), Kornea (Kornea nakli, Keratokonus), Refraktif Cerrahi (Excimer Laser ile miyop, hipermetrop ve astigmat düzeltme, bıçaksız lasik), Oküloplastik Cerrahi (Estetik, Kapak, Botoks, Gözyaşı Kanalları), Retina (Tıbbi Retina/ Argon Laser, Anjiyo, Ultrason, OCT, Fotodinamik tedavi), (Cerrahi Retina/ Çeşitli retina ameliyatları ve göziçi enjeksiyonları) şeklinde birimlere ayrıldı.

Yılda, ortalama 120.000 muayene, 6.000 ameliyat 21.500 çeşitli müdahaleler yapılan Bayrampaşa Göz Hastanesi kar gayesi gütmeden Türkiye’nin İlk Göz Hastanesi olarak halkın hizmetine açıldı. En ileri teknolojiye sahip tıbbi cihazlar ile hizmet vermeye devam ediyor.

TEDAVİ MERKEZLERİ

Bayrampaşa Göz Hastanesi 1984 yılında Türkiye’nin ilk göz hastanesi olarak kurulmuştur.
İdealtepe Göz Merkezi – 1997’de kurulmuş, 2008’de cerrahi müdahalelerin gerçekleştirilebileceği bir merkez haline getirilmiştir.
1397 yılında Yıldırım Bayazıt Han tarafından yaptırılan ve Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk Hastanesi olan Darüşşifa Hastanesi Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilerek 2001 yılında tarafımızdan, halkımıza hizmet vermek için “Yıldırım Göz Merkezi” adı altında Bursa’da hizmete açılmıştır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Bayrampaşa Göz Hastanesi: (0212) 467 75 00
İdealtepe Göz Merkezi: (0216) 417 20 21
Yıldırım Göz Merkezi (Bursa): (0224) 364 91 00

 

YORUM BIRAK