İşimiz Hizmet

0
582

Gönüllü Platformu’nun hizmete açılışı Türkiye’nin çok zor günlerine rastladı. Her gün canlar yakan hain terör örgütleri toplumsal huzuru ve morali bozuyor. İnsanlar terörün yarattığı acı ve güvensizlik dolu ortamda sevgiye, gönüllülüğe dahi bakamayacak kadar yılgın hissediyorlar kendilerini. İşte bu tam terörün yaratmak istediği ortamdır. Topluma umutsuzluk, korku ve endişe yaymak.

Terörle baş edebilmek için, moralimizi korumak, acılarımızı paylaşmak, yılgınlığa ve çaresizliğe kapılmadan birbirimize daha çok sarılmak, yardımlaşma ve dayanışmanın yarattığı güçle geleceğe umutla bakmak gerekir.

Sevginin olduğu yerde sorunlar biter. Terör ve şiddet yaşama olanağı bulamaz. İnsanlar arasında kin, nefret, şiddet kalmaz, çıkar kavgası olmaz. Gönüllülük hesap tutmadan ve karşılık beklemeden vermek, sevmek, paylaşmaktır. Terör ve şiddete karşı en büyük ihtiyacımız, gönüllülük duygusunun toplumumuzda gelişmesi, insanların diğer insanları sevmesi, onların iyiliği için çalışacak güce ve yeteneğe ulaşmasıdır.

Geçenlerde bir tanıdığım “Ülkede herkes korku içinde terör ve şiddet her gün canlar yakarken sizin sevgi ve gönüllülük yazılarınızı kim okur?” dedi. Oysaki tüm korkuları bitirecek, topluma huzur ve güven getirecek tek şey koşulsuz sevgidir. Gönüllü platformu bu yolda hizmet edebilmek için toplumsal umudu artırmaya sevgiyi, şefkati ve merhameti günlük yaşamın birleştirici hamuru olarak sunmaya çaba sarf edecektir.

YORUM BIRAK