Neden Doğa ile Dostum?

0
577

Çok sevdiğim bir söz vardır. “Hayatına fazla gün katmak senin elinde değil. Ama gününe fazla hayat katmak senin elindedir.”
Bu söz iki cümleden çok daha öte bir anlam taşıyor. Her zaman yaptığım gönüllü çalışmalarla günüme fazla hayat katmak istedim. Daha çok canlıyı kurtarmak, daha çok canlıyı doyurmak, daha çok insana ulaşmak ve bir farkındalık yaratmak istedim. Doğa tüm canlılar ile bir bütün. Bu bütünün küçük bir parçası olan bizler doğamıza her şeyi ile birlikte sahip çıkmak zorundayız. Bu dünyada beraber yaşamayı birbirimize destek olmayı unutmamalı, unutturmamalıyız…

Her insan düşünmeli: Ülkemiz için, doğamız ve doğadaki canlılarımız için neler yapabiliriz, çocuklarımıza ne kadar güzel bir dünya bırakabiliriz? Bu kapsamda pek çok sivil toplum kuruluşu ile beraber gönüllülük esasına dayanarak işbirliği içinde çalışabilir miyiz? O kadar güzel kalpli, sevgi dolu ve duyarlı gönüllülerle tanışıyoruz ki zaten bu bizim en büyük kazançlarımızdan biri oluyor.

Biliyoruz ki, teknolojinin gelişmesi ve Dünya’nın globalleşmesi ile insanlar günden güne duyarsızlaşıyor. Kapitalist yaşamın adeta kölesi haline gelip, birer makineden farksız oluyor. Tamamen gönüllü olarak çıktığımız bu yolda insanların maneviyatına dokunabilmek, onlara gönüllülük duygusunu aşılamak, ihtiyacımız olduğu duygusunu vermek ve dikkatlerini çekmek en büyük amacımız. Bu amaca ulaşmanın tek bir yolu vardır. O da Sevgi…

 

Gönüllü Platformu Yazarı Serra Bozarslan Kimdir?

“1989 yılında, İstanbul’da doğdum. İstek Semiha Şakir Lisesini bitirdikten sonra, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimimi tamamladım. Halihazırda Yüksek Lisans yapmak için sınavlara hazırlanıyorum ve Gültekin Hukuk Bürosuna bağlı Milliyet ve Vatan Gazetelerinin avukatı olarak çalışıyorum. Hobilerimin başında “spor” geliyor. Çeşitli spor dallarında lisans ve madalyalarım var. Son dönemde ağırlıkla yaptığım spor ise “Yoga”. Aynı zamanda sanatın her dalı ilgimi çekiyor. Resim, müzik, tiyatro vs. Elimden geldiğince boş zamanlarımı bu şekilde değerlendirmeye çalışıyorum.

İş ve sosyal hayatımın yanı sıra en büyük hobim “Gönüllülük”. Büyük Kulüp Doğayla Dostluk Komitesi, gönüllü olarak doğa için, doğadaki dostlar için çalıştığım, çalışmaktan onur duyduğum harika bir komite. Komite kapsamında seminerler yapıyor, etkinlikler düzenliyor, ormanlara besleme yapmaya gidiyoruz. Bunlardan daha güzel bir hobi düşünemiyorum.”

 

YORUM BIRAK