Neden Gönüllü Platformu?

2
2197

Uzun süreden beri gönlünü gönüllülüğe adamış bir ekiple Gönüllü Platformunu oluşturmak için çalışıyorduk. 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde hizmete sunuyoruz.
Açılıştan sonraki ilk üç ayımızın, siz gönüllülerden gelecek öneri, eleştiri ve katkılar üzerine arayışlarla geçeceğini düşünüyoruz. İkinci üç ayımızda elbirliği ile mükemmelliğe ulaşmak için çalışacağız. Altıncı aydan sonraki yürüyüşümüzün ise ulusal ve uluslararası düzeyde gönüllülerin bir araya geldiği gerçek bir platform olmasını diliyoruz.

Vizyonumuz:
Ulusal ve uluslararası düzeyde Gönüllüler arasındaki iletişim ve etkileşimi geliştirmek, bilgi ve deneyim paylaşımını teşvik etmek, gönüllülerin sosyal medyadaki iletişim aracı olmak, gönüllülük üzerine bilimsel ve uygulamalı AR-GE çalışmaları yapmak, gönüllülerin sosyal ve kültürel birlikteliklerine olanak sağlamaktır.

Misyonumuz:
Toplumumuzda gönüllülük duygusunu geliştirmek, gönüllü hizmet veren insan sayısını artırmak, gönüllülerin daha aktif, etkin ve bilgili hizmetler verebilmeleri için çalışmak olanaklar hazırlamaktır.

Platformu Oluşturma Hedefimiz
• Gönüllüler arasında ulusal ve uluslararası düzeyde bir iletişim, etkileşim ve paylaşım ortamı oluşturmak.

• Toplumda gönüllülüğe ilgi çekmek, gönüllülük duygusunu geliştirmek, yaygınlaştırmak, gönüllü hizmet eden insan sayısını artırmak.

• Gönüllülerin duygu, düşünce ve önerilerini kendi aralarında paylaşabilecekleri bir platforma ulaşmak.

• Gönüllü projelerini yayınlamak ve gönüllülerin birbirlerine örnek olmalarını sağlamak.

• Yazılı, sözlü, görüntülü tüm iletişim araçlarını kullanarak gönüllü eğitimleri hazırlamak, AR-GE çalışmalarına olanak sunmak.

• Kültürel ve sosyal paylaşım amaçlı, gönüllülük üzerine toplantılar düzenlemek.


2 YORUMLAR

  1. Sayın İnal Aydınoğlu sizin ışığınızda gönüllüğü yaşadık.Sizden çok şey öğrendik.Hayatımıza geçirdik.Başarılarınız daim di, daim de olacaktır.Saygılar sunuyorum…

  2. Oncelikle boyle bir platformun olusumunda degerli katkilar sunan arkadaslari tebrik ederim.Gonullulugun kutsal bir deger bilinciyle herzaman yaninizda yer almak ve katkida bulumakdan gurur duyarim,yolunuz acik olsun,saygilarimla

YORUM BIRAK