YİĞİT KURTOĞLU / İstanbul Sema- Aydın Doğan Eğitim Parkı

0
956

Yedinci sınıf çocukları ile film izleme etkinliği yaparken çocuklardan ikisi aralarında konuşmaya başlayınca ben de “Çocuklar, siz hiç sinemada film izlemediniz mi? Film izlenirken konuşulur mu?” dedim. İki çocuğumuz da “Biz hiç sinemaya gitmedik, hiç sinemada film izlemedik.” Deyince, o sınıfı sinemada film izlemeye götürmeye karar verdim.

Çocukları sinemaya götürmek için gerekli mali desteği büyük oranda şirket sahibi bir tanıdığım ve bir miktar da annem vasıtasıyla sağlayana kadar maalesef Etkinlik Dönemi sona erdi. Bu nedenle, sinemaya götürmek istediğim grubu sinemada film izlemeye götüremedim. Ancak çocukları sinemaya götürme organizasyonunu bir dönem sonra o dönem etkinlik yaptığım 20’den fazla çocuğu sinemaya götürüp sinemada patlamış mısır yiyerek ve içecek içerek film izleme keyfini onlara sağlayarak gerçekleştirmem, hayatımın en değerli ve unutulmaz anılarından biri oldu.

2009 yılından beri İstanbul Sema- Aydın Doğan Eğitim Parkı’nda gönüllülük yapan bir kişi olarak ben, çocukların, ayna tutarak bana kendimi tanıma ve geliştirme imkânı sağlayarak, aslında benim onlara kattıklarımdan daha fazlasını bana kattıklarını düşünüyorum. Ben, bu ülkedeki en önemli sorunlardan birinin eğitim olduğunu düşünen bir kişi olarak, şikayet etmek yerine TEGV’de gönüllülük yaparak sorun olarak gördüğüm eğitim konusunda elimden gelen çabayı sarf etmeyi seçtim ve üzerinden geçen altı yılın ardından geriye dönüp baktığımda TEGV’de gönüllü olma kararını vermiş olmamın hayatımda verdiğim en doğru ve beni en mutlu eden kararlardan biri olduğunu görüyorum.

Okuduğunuz anımdan hareketle kafanızda benim de içinde olduğum bir fotoğraf karesi canlandırmanızı rica ediyorum. Sonra da o fotoğrafta benim yerime kendinizi koyarak o kareyi bir daha hayal etmenizi rica ediyorum. Ne hissettiniz, mutlu oldunuz mu, hoşunuza gitti mi? Siz de bağışçı ve/veya gönüllü olarak TEGV Ailesi’nin bir parçası olmak ister misiniz? Unutmayalım, “Bir çocuk değişir, Türkiye değişir.”

YORUM BIRAK